מומחה, מטפל/ת כתבת ספר?
מסתכלים עליך אחרת!

יש לך ספר מקצועי במגירה?
יש לנו קהל צמא לתוכן!

אמציה הוצאת ספרים
מתמחה בספרות מקצועית
בתחומי הטיפול השונים
לחצו כאן לפרטים נוספים
ספר שכדאי להכיר!
אימון לילדים בוויסות חושי 
כולל מדריך להורים ולמטפלים
לחצו כאן עכשיו!
כדאי להכיר!לחצו לפרטים!
טיפול בהבעה וביצירה עם אדמה כחומר ביד היוצר!
גישה חדשנית ומרתקת
עבודה עם ילדים אוטיסטים
כולל מדריך להורים ומטפלים

הקישו לפרטים!
כדאי להכיר!
הורים?
כדאי לכם לקרוא!

מאת אורית רוזנבוים
לחצו כאן עכשיו!
על הקשר בין אמהות
ובנות בוגרות,
על רקע עבר יחסים כואב
 
החלמה מטראומה
לחצו לפרטים!
לרגל חודש הטורט הבינלאומי
ספר חדש שמשמיע את קולם
של ילדים עם טורט!
כולל מדריך להורים, למטפלים ולמורים על טורט על כל היבטיו
ד"ר שחר צדוק
צמידי הצמיד שאיתי תמיד
ויסות רגשות לגיל הרך
לחצו לפרטים!
 
ממשיך להיכתב
פרופ. אדיר כהן
דף הבית >> החנות שלנו >> כנסים >> לנצח את המסך - גישות, שיטות וכלים להתמודדות עם התמכרות של ילדים ובני נוער למסכים ולמשחקי מחשב באינטרנט
 
שם המוצר/פריט:לנצח את המסך - גישות, שיטות וכלים להתמודדות עם התמכרות של ילדים ובני נוער למסכים ולמשחקי מחשב באינטרנט
מחיר מחירון:₪195.00
המחיר שלנו:₪195.00
מע"מ:כולל מע"מ
דמי משלוח:₪0.00
תקופת אחריות:0
מק''ט:687ן6687

הוסף לסל  כמות במלאי: 100


מידע נוסף

כנס חדש:
לנצח את המסך

כלים, גישות ושיטות להתמודדות עם התמכרות של ילדים ובני נוער למסכים
יום ג, 12.2.2019, ז' באדר א' התשע"ט
אודיטוריום בית סוראסקי, המרכז הרפואי תל השומר
מנחה - יגאל שרון 

יותר ויותר ילדים חסרים כישורים חברתיים (כ - 16% על פי סקר שערכה אגודת ניצן עם מכון סמית'). בקרב ילדים עם ליקויי למידה והפרעת קשב, המציאות הזאת חמורה אף יותר (כ - 30-50% כלומר - פי 3!).

ארגון הבריאות העולמי קבע ביוני השנה שברשימת המחלות שייכללו ב - ICD (מדריך המחלות הבינלאומי, מהדורה 11) תיכלל - התמכרות לגיימינג, ממש לצד הפרעת הימורים והפרעות אחרות. בין התסמינים: חוסר שליטה על השימוש במשחקים, תיעדוף לוקה וקיצוני של המשחק בקדימות לצורכי חיים בסיסיים (אוכל, שינה, התחייבויות משפחתיות וחברתיות), התגברות השימוש למרות השלכות שליליות ועוד. במקביל, נוספה גם הגדרה שמסמנת משחקים כמסוכנים - במידה שהם גורמים נזקים חמורים עד כדי מוות (הימנעות מצורכי גוף בסיסיים, אשפוזים וכדומה).

האם הגדרות אלה מתעלמות מקיומן של בעיות נפשיות "אמיתיות" כמו חרדה חברתית, או דיכאון? האם ניתן לראות בהתמכרות סמפטום של בעיות אחרות, או בעיה בפני עצמה? איך מאבחנים? מה עושים? איך מונעים? איך מטפלים? מה המשמעויות?

בכנס זה אנו מציעים לכם מגוון כלים, תובנות, דוגמאות, שיטות וגישות חדשניות, לעבודה בפיתוח כישורים חברתיים, ובגמילה ממסכים, עם ילדים, ומתבגרים שמראים סימפטומים של התמכרות למשחקים ברשת ולמסכים באופן כללי.

מטרתו של הכנס להציג את התחום המרתק והחשוב הזה, שעולה וצובר צורך, מיידיות וחשיבות יותר ויותר מדי יום ביומו, בעולם שנשאב למציאות ווירטואלית שלא מתיישבת תמיד עם המציאות של החיים מחוץ למסך. בכנס נקיף את הנושא ממגוון זוויות ועולמות ידע שיספקו לכם תמונה גדולה, רחבה ומקצועית של הנעשה בתחום, ונציג כלים מעשיים ופרקטיים שאפשר להתאימם לעבודה עם כל מטופל ומטופלת.

בכנס ישתתפו מרצים בכירים מובילים בתחומם בעשייה, בחשיבה, במחקר, בפיתוח ובעבודה בשטח.

הכנס מיועד לכל המומחים בקשת הרחבה ביותר של עולמות הטיפול, כולל: פסיכולוגים חינוכיים, פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים שיקומיים ורפואיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים ביצירה, בהבעה, בתנועה ובאומנויות, מטפלים קבוצתיים, קלינאי תקשורת, מטפלים משפחתיים ומנחי הורים, מרפאים בעיסוק, יועצים וצוותים חינוכיים - כולל מורים וגננות בחינוך הרגיל והמיוחד, מנתחי התנהגות, רופאי משפחה, נוירולוגים, מאמנים, מנחי קבוצות טיפוליות ו/או חברתיות, הורים ומתעניינים.

הכנס בשיתוף עם אגודת ניצן

תכנית הכנס

14:00-15:00 - התכנסות, הרשמה וכיבוד קל

15:00-15:15 פתיחה והנחייה
מנחה - יגאל שרון

15:15-16:00 להרגיש - להבין - לפעול - כלים אימוניים להורה בעידן הרשתות החברתיות

פעם למדו הילדים את כישורי החיים ברחוב ובשכונה. הם למדו שם שיתוף פעולה, מנהיגות, חמלה, אמפתיה ואיך להיות חברים. כיום, מגרש המשחקים עובר בהדרגה לעולם הווירטואלי והרשתות החברתיות מחליפות את השיח האנושי. ההרצאה תתמקד בתפקיד החשוב שיש להורים בפיתוח כישורים רגשיים וחברתיים של ילדיהם במסגרת התא המשפחתי. בהרצאה תקבלו כלים אימוניים בשיטה לאימון רגשי קוגניטיבי (.E.C.C) אשר הוכחה מחקרית כמניבה תוצאות חיוביות עבור ההורים וילדיהם.

מרצה - ד"ר מלי דנינו, מנכ"לית אגודת ניצן, מייסדת גף לקויות למידה במשרד החינוך, מפתחת השיטה לאימון הורים באגודת ניצ"ן ומחברת הספרים "ההורה כמאמן", ו"המדריך לאימון הורים".

16:00-16:45 ממשק מוח-סביבה בילדים: על הקשר בין התפתחות המוח ובין חשיפה למסך                      ולשיח בילדים

ההרצאה תתמקד במוח המתפתח בילדים בעלי התפתחות שפה וקריאה תקינה ולקויה. מה הם המרכיבים הסביבתיים שיכולים לסייע? האם מסך ושיח חד הם, וכיצד חשיפה בגילאים צעירים משפיעה על גיוס רשתות מוחיות הקשורות לשפה ולקשב?

מרצה - ד"ר ציפי הורוביץ-קראוס, ראש המרכז לדימות מוחי בילדים, הטכניון, וראש התוכנית המחקרית של המרכז לאוריינות ולקריאה בבית החולים לילדים בסיסנטי, אוהיו, ארה"ב.

16:45-17:15 הפסקה וכיבוד קל

17:15-18:00 בין העולמות - מדריך המטפל לגלקסיה שמאחורי המסך

בהרצאה נסקור בקצרה את הפלטפורמות האינטרנטיות המובילות ונבין היכן מבלים ילדים שעות על גבי שעות - כולל משחקים כמו פורטנייט, מדיות חברתיות כמו אינסטגרם וכד'. נדון בהבדלים בין העולם הפיזי ובין העולם המקוון תוך דגש על ממד הזמן והמהירות, ועל העדר גבולות גם בהתנהגות. נבחן ממתי השימוש באינטרנט נחשב מופרז, ונסקור פתרונות וכלים להתמודדות. ניגע בשאלה המרתקת של פרטיות ואובדן פרטיות בעולם מקוון ומהן ההשלכות בנוגע לבטיחות ופגיעות, ונקבל כלים להתנהלות חברתית חכמה ברשת.

מרצה - אורנה היילינגר, מנהלת נטיקה - כלים להתנהלות חברתית ברשת, באיגוד האינטרנט הישראלי, מייסדת ומובילה את קהילת מומחי הרשת, מנהלת מיזם "רשת בטוחה" של קרן ילדים ונוער בסיכון בביטוח לאומי. מרצה במסגרות שונות על עולם הרשת.

18:00-18:45 השגחה הורית בעידן הדיגיטלי: 
                     תכנית הדרכה ממוקדת להורים שילדיהם מכורים למסכים

בהרצאה נציג את ההמשגה הקלינית ל"שימוש בעייתי באינטרנט" בקרב ילדים ומתבגרים ונסקור פרוטוקול להתערבות בקרב הורים לילדים המציגים דפוסי שימוש בעייתי ברשת. נכיר את גישת ההשגחה ההורית באינטרנט המדריכה כיצד לייצר דיאלוג פתוח עם ילדים על מסכים תוך שימת לב לרמת הסיכון שהילדים נמצאים בה, ולהתאים את מעורבותם של ההורים לרמות הסיכון המשתנות. כמו כן נפרוש את העקרונות המרכזיים למטפלים בהורים של ילדים ובני נוער כדי לייצר סביבה דיגיטלית בטוחה.

מרצה - ירון סלע, פסיכולוג בהתמחות קלינית. דוקטורנט לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב בהנחייתו של פרופ' חיים עומר. במסגרת הדוקטורט פיתח ובחן פרוטוקול הדרכת הורים לילדים ולמתבגרים הסובלים משימוש בעייתי במסכים. בעל קליניקה פרטית לטיפול ואבחון בני נוער, הורים ומבוגרים. מתמחה בטיפול פרטני ומשפחתי בהתמכרויות למסכים ובהפרעות נלוות.

18:45-19:00 הפסקה וכיבוד קל

19:00-19:45 כלים לטיפול בהתמכרויות ושינוי הרגלים, מעולם הפסיכולוגיה הקוגניטיבית

בהרצאה נציג את חמש האג'נדות של קרייטלר שכל מתמכר מחזיק בהן באופן שהקונפליקט ביניהן משמר את ההרגל; נגלה כלים בסיסיים לזיהוי ולשינוי של האג'נדות הללו ככלי מרכזי לריפוי; נציג כלים לזיהוי ולשינוי האמונות של מתמכרים, על פי אהרון בק; ונקבל טכניקות בסיסיות לזיהוי האמביוולנטיות של מטופלים בהתמכרות לתוצאת הטיפול, ולבניית מוטיבציה לשינוי, על פי הגישה המוטיבציונית.

מרצה - יגאל שרון, מנהל ומרצה בתכנית להכשרת מטפלים קוגניטיביים התנהגותיים בעצימות נמוכה LICBT במכללה האקדמית וינגייט, חוקר, מטפל ומפתח שיטות טיפול מתקדמות ב-CBT, יזם של MOODIFY, סטארטאפ בתחום ה-CBT המפתח אלגוריתמים טיפוליים כגון ARTIFICIAL EMPATHY, מדריך סטודנטים ומטפלים בשיטת TEAM CBT

 

מספר המשתתפים מוגבל. הירשמו בזמן והבטיחו מקומכם בכנס

 

כללי:

החניה על פי הוראות החניה והמחירים הנקובים במקום. 
בקרבת האולם מגרשי חנייה רבים.

החזר על ביטול ההרשמה יינתן רק עד יום א', 1.10.18. ביטולים לאחר תאריך זה לא ייזכו בהחזר כספי.

ההרשמה תקפה לאחר תשלום מלא בלבד.

ההרשמה במקום על בסיס מקום פנוי בלבד. אין להגיע למקום ללא תיאום ראש.

ט.ל.ח.

איך מגיעים לבית סוראסקי?

בתחבורה ציבורית? לחצו כאן

ברכב? לחצו כאן

מתחת למפה בעמוד שתגיעו אליו, יש הוראות הגעה

ספר שכדאי לכם לכיר!
ספר טיפולי לילדים
הרגעת גוף/נפש

לחצו כאן לפרטים
ספר שכדאי לכם להכיר!
זיכרונות ילדות - ככלי טיפולי

לחצו כאן לפרטים
ספר שכדאי לכם להכיר!
התמודדות ילדים עם אובדן
כולל מדריך להורים ומטפלים

לחצו כאן לפרטים
ספר שכדאי לכם להכיר!
הקניית שפה רגשית יעילה לילדים 
לחצו כאן לפרטים
ספר שכדאי לכם להכיר!
רץ לי בראש
שירים שהם שפה:
תקשורת חיובית ובונה
עם ילדים עם עודף קשב ומרץ
מאת אסתר גולדברג
וקרן זגורי-כהן

לחצו כאן לפרטים
הספר המקיף ביותר: 
מי מפחד מ ADHD?

לכל הפרטים לחצו כאן
החדש של פרופ' אדיר כהן!
Facebook
books, books, library, archive
ספר טיפולי לילדים:
הכנה לכיתה א' ולמעברים
כולל מדריך להורים ולמטפלים
הקשר בין אינטלגנציה תיפקודית FQ והצלחה