מומחה, מטפל/ת כתבת ספר?
מסתכלים עליך אחרת!

יש לך ספר מקצועי במגירה?
יש לנו קהל צמא לתוכן!

אמציה הוצאת ספרים
מתמחה בספרות מקצועית
בתחומי הטיפול השונים
לחצו כאן לפרטים נוספים
חדש על המדף
אימון לילדים בוויסות חושי 
מאת דפנה ורם (סדנלר)

לחצו כאן עכשיו!
חדש על המדף!!!
מאת אורית רוזנבוים
לחצו כאן עכשיו!
דף הבית >> החנות שלנו >> בריאות הנפש >> ההומור של עם ישראל לדורותיו מאת: פרופ. אדיר כהן
 
שם המוצר/פריט:ההומור של עם ישראל לדורותיו מאת: פרופ. אדיר כהן
מחיר מחירון:₪96.00
המחיר שלנו:₪49.00
מע"מ:כולל מע"מ
דמי משלוח:₪20.00
זמן אספקה:21 ימי עסקים
תקופת אחריות:0
מק''ט:0248

הוסף לסל  כמות במלאי: 10


מידע נוסף
ההומור של עם ישראל לדורותיו
מאת: פרופ. אדיר כהן

לראשונה במחקר ובספרות העיון ספר המקיף את התפתחות ההומור של עם ישראל לדורותיו, החל מתקופת המקרא ועד ימינו אלה, והמאיר את ההומור היהודי על גילוייו השונים והמגוונים.

לפנינו תאורו וניתוחו של ההומור היהודי, המתייחס אל יהודים, צומח ממקורות יהודיים, מביע את העולם היהודי, מבטא את הרגישויות היהודיות, ניתן בפי דמויות הנושאות שמות יהודיים, לקוח מעולם התכנים היהודיים ומשקף את מציאות החיים היהודית, המאבק בגוים, מצוקת הקיום היהודי ומאבק ההישרדות היהודית, הפילפול, החריפות, השיח המיוחד, הצמיחה מלשון המקורות, היכולת לצאת מכל סבך בעזרת התיחכום והתיחמון.
עם היותו של ההומור היהודי על יהודים ומסופר ליהודים הוא חרג מגבולותיו ואומץ על ידי העולם כולו, ואולי לא מקרה הוא שרבים מגדולי ההומוריסטנים בעולם הם ממוצא יהודי. הספר שלפנינו בוחן את ריבוי פניו של ההומור היהודי ודן בהומור בתנ"ך, בתלמוד ובמדרש; מקדיש מקום נרחב להומור היהודי בימי הביניים; דן בהומור בחסידות, בהומור היהודי של "השטעטל"; מצייר את דמותם של גדולי ההומוריסטנים היהודים כהרשלה מאוסטרופולי; עוסק בהרחבה ביצירתו ההומוריסטית של שלום עליהם ותרומתו להומור היהודי; חושף את ההתמודדות עם האנטישמיות בעזרת ההומור, ההומור היהודי במחנות המוות וההומור בתקופה הסטאליניסטית בברית-המועצות, ההומור היהודי במחנות המוות וההומור בתקופה הסטאליניסטית בברית-המועצות.
חלק חשוב בספר בוחן את ההומור של תקופת היישוב; מאיר את "ילקוט הכזבים" וההומור של הפלמ"ח, מתאר את יצירתם של הומוריסטנים כעמוס קינן, אפרים קישון, יוצרי "דבר-אחר", דני קרמן, אהרון שמי, אפרים סידון, יהונתן גפן, חנוך לוין, מאיר עוזיאל ואחרים. חלקו האחרון של הספר עוסק בהומור היהודי, ועוד. הספר מקיף בתאוריו את הפנים הרבות של החיים היהודיים בה צמח ההומור היהודי; חושף את התרומה התיראפויטית של ההומור; מאיר את הביקורת השנונה של ההומור היהודי ואת ההומור העצמי הרב, המצליף ומלטף גם יחד. המחבר פרופ. אדיר כהן הוא ראש הקתדרה לחינוך ולחברה באוניברסיטת חיפה, פורפ' לפילוסופיה חינוכית ולחינוך מודרני, מייסד לימודי הביבליותרפיה בישראל, מפתח הטיפול בעזרת ההומור (הומורתראפיה), חוקר ההומור היהודי, אוסף הבדיחה היהודית, מרצה וחוקר, סופר ופובליציסט, מחברם של ספרים רבים בחינוך, ספרות וביבליותרפיה, עורך של כתבי-עת וחתן של פרסים ספרותיים רבים בתחומי הפילוסופיה, החינוך והספרות.

ספר חדש על המדף!
לחצו כאן לפרטים
ספר חדש על המדף!
לחצו כאן לפרטים
ספר חדש על המדף!
לחצו כאן לפרטים
ספר חדש על המדף!
לחצו כאן לפרטים
ספר חדש על המדף!
רץ לי בראש
שירים שהם שפה:
תקשורת חיובית ובונה
עם ילדים עם עודף קשב ומרץ
מאת אסתר גולדברג
וקרן זגורי-כהן

לחצו כאן לפרטים
חדש
Facebook
books, books, library, archive